موج جدید آموزش و فراگیری در شهرهای مختلف

موج جدید آموزش و فراگیری در شهرهای مختلف

موج جدید آموزش و فراگیری در شهرهای مختلف 150 150 Simin Emrani

آموزش اسپرانتو در نقاط مختلف ایران
1- اصفهان : آقای نادر زندی که از دو ماه اخیر اقدام به برگزاری کلاس برای علاقمندان در اصفهان نمودند که همچنان این کلاسها ادامه دارد.
2- مشهد: هم آرمان ما بینامین کفیاچن که دانشجوی ادبیات زبان فارسی در دانشگاه خوش‌آوازه مشهد است اقدام به تشکیل کلوپ اسپرانتو در دانشگاه خود نمود و با کسب اجازه برای کلاس اسپرانتو اکنون مدتی است که کلاسهای دانشجویی آموزش اسپرانتو در دانشگاه مشهد توسط ایشان برقرار است.
لازم به ذکر است که در سالیان گذشته در این دانشگاه آقای سعید برهانی نیز چند دوره کلاس برگزار نمود و این دانشگاه در این حوزه نیز از اسپرانتو حمایت نموده است.

بنیامین به همراه تعدادی از داشنجویانش در دانشگاه مشهد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3- نجف آباد: به همت آقای غلامرضا آذرهوشنگ از هفته گذشته آموزش اسپرانتو برای علاقمندان نجف‌آبادی نیز آغاز گردید.
4- تبریز: آقای علی پوررنج نوآموز مشتاق و بسیار فعال شاخه جوانان انجمن اسپرانتوی ایران ضمن همکاری با گروه مذکور اقدام به نشر و گسترش اسپرانتو در تبریز و تهران نموده که اینک گزارش آن را می‌خوانید.:
در راستای گسترش اسپرانتو در شهر تبریز که عبارت است از :
الف) برگزاری جلسه آشنایی با زبان اسپرانتو در دانشکده فنی دانشگاه تبریز در تاریخ 26 مهر 1396
ب) معرفی زبان اسپرانتو در حاشیه جلسه معارفه دانشجویان جدیدالورود کارشناسی ارشد دانشگاه تبریز و دانشگاه علم و صنعت ایران
ج) معرفی زبان اسپرانتو در نمایشگاه کتاب تبریز در 7 آبان توسط موسسه دانش پژوهان آینده نگر
د) معرفی زبان اسپرانتو در 2 مدرسه از برترین مدارس شهر تبریز با هماهنگی‌های به‌عمل آمده
ه) هدیه کتاب‌های مخصوص کودکان جهت آشنایی با اسپرانتو به جمعی از کودکان بی‌سرپرست که در کلاس‌های انگلیسی شرکت و حضور دارند.
– به واسطه حضور و شرکت افراد در مراسم و گردهمایی‌های گوناگون علمی، اجتماعی، فرهنگی در سطح شهر، چاپ بروشور و ارائه محصولات اسپرانتویی مد نظر بوده است.
7- قصد برگزاری یک سمینار بزرگ و رسمی در سطح شهر برای معرفی پدیده اسپرانتو در نظر است که با هماهنگی‌های لازم برای مکان برگزاری و همکاری موسسه دانش پژوهان آینده‌نگر و امید به حمایت انجمن اسپرانتوی ایران انشاالله در آینده‌ای نزدیک، با دریافت حمایت های مناسب، شاهد برگزاری این مراسم باشیم.
لازم به توضیح است که تیم تخصصی ما در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی، مشاوره، مهاجرت و پذیرش و در زبان‌های آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی، انگلیسی، ژاپنی فعال بوده و شامل جمعی از بهترین و زبده‌ترین افراد می‌باشد.
در ادامه تصاویری از فعالیت‌های صورت گرفته در تبریز خدمتتان ارائه می شود. منتظر اخبار بعدی از تبریز باشید.